Lokalita

Širší vztahy a okolí

mapa dobris
mapa dobris

Město Dobříš

Město Dobříš je obklopeno ze všech stran lesy a leží v nadmořské výšce 371 metrů nad mořem. V samotném městě a jeho okolí se nachází také několik velkých rybníků. Město Dobříš leží ve Středočeském kraji v podhůří Brdské vrchoviny asi necelých 40 km jihozápadně od Prahy.

Historie

Z hlediska historického vývoje je Dobříš osídlena od pradávna - nejstarší archeologické nálezy pocházejí z mladší doby kamenné. Na počátku svého vzniku byla Dobříš osadou na významné obchodní cestě, tzv. Zlaté nebo-li Solné stezce, která vedla z Prahy do Bavor. První historická písemná zmínka o Dobříši je z roku 1252, kdy na dobříšském opevněném dřevěném loveckém dvorci sídlil král Václav I. s celým svým dvorem a kanceláří a vydal zde čtyři královské listiny (uložené v archivu ve Vídni). Městská práva obdrželo město v roce 1569 od císaře Maxmiliána II. V 18. století nastává mohutný rozmach Dobříše. V letech 1745 - 1765 byl postaven zámek, v roce 1797 dokončena stavba kostela Nejsvětější Trojice, po požáru byl obnoven i starý hrad Vargač. V sousední Staré Huti vznikají železárny,v Dobříši byla postavena parní pila, město mělo svůj pivovar, lihovar a další menší továrny.

Současnost

Současné společenské a ekonomické podmínky umožňují, aby se zvolna rostoucím městem dále rozvíjela oblast průmyslu, obchodu a služeb. Město připravilo nové stavební zóny jak pro výstavbu nových rodinných domů, tak i pro výrobu v průmyslových zónách. Novou výstavbu zajistilo nalezením a připojením nových vodních zdrojů z Brdských lesů, posílením přívodu elektřiny, plynu, vybudováním nových komunikací a dalších potřebných sítí a zařízení. Ve městě převažuje strojírenský, dřevozpracující a kožedělný průmysl.
Město Dobříš má také velkou výhodu tím, že leží na jednom z hlavních dopravních tahů z Prahy na jih Čech. Těsně po jeho okraji vede čtyřproudová komunikace, která zajišťuje velmi pohodlné a zejména rychlé spojení města s hlavním městem a dalšími regiony ČR. Vzhledem k tomu je zde i pro cestující velmi dobré autobusové spojení, které představuje to, že každou půlhodinu po celý den je možno odjet do Prahy nebo na opačnou stranu. Vedle autobusového spojení je v Dobříši také železniční doprava, město leží na trati Praha – Dobříš.
V současnosti je osmitisícové město Dobříš díky své poloze uprostřed pohoří Hřebeny, Brdy a Kozí Hory vyhledávaným místem zimní a letní rekreace. Lesnatá krajina s četnými rybníky nabízí množství turistických tras pro pěší turistiku, lyžaře a další. Pro cyklisty jsou vyznačeny nové cyklotrasy. Pro návštěvníky Dobříše je rovněž připraveno kulturní vyžití, zejména v dobříšském zámku, kde jsou pořádány různé kulturní akce, je zde zámecká expozice, dobříšské muzeum ve kterém jsou vystaveny i historické motocykly československé výroby, galerie JCM, muzeum hodin a další možnosti. Kulturní dům Dobříš pořádá pravidelně výstavy obrazů a fotografií ve svém výstavním sále a ve společenském sále je téměř každý týden kulturní pořad (hudba, divadlo, přednášky a podobně). Ve městě je však pořádáno ještě mnoho dalších kulturních, společenských a sportovních akcí.

Poloha nabízených bytů

Bytové domy, nabízené naší společností, se nachází na ulici Příbramská – asi 5 minut chůze do samotného centra města - na historické náměstí, které je centrem veškerého dění (nachází se zde banky, obchody, pošta, městský a finanční úřad, autobusová stání, …..)
Nedaleko se také nachází zámek a přilehlé zámecké parky vysázené ve francouzském a anglickém stylu, rybníky. Tyto atraktivity města přímo vybízí k výletům a procházkám.

Bydlete v novém a ve svém

bytydobris.cz - fotogalerie Dobříš - zámek
bytydobris.cz - fotogalerie Dobříš - Městský úřad
bytydobris.cz - fotogalerie Dobříš - MKS
bytydobris.cz - fotogalerie Dobříš - Městský úřad
bytydobris.cz - fotogalerie Dobříš - zámek